Spotkanie ze strażakami-medalistami Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków

W czwartek, 4 sierpnia w KW PSP w Rzeszowie podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec spotkał się z reprezentantami województwa, strażakami – medalistami Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków „World Police and Fire Games 2022”.
Szef podkarpackich strażaków pogratulował sportowcom wyników i życzył im dalszych sukcesów.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 22-31 lipca br. w Rotterdamie. Jest to druga, pod względem liczby uczestników, zaraz po letnich Igrzyskach Olimpijskich, impreza sportowa na świecie.
W 63 dyscyplinach sportowych w szranki stanęło 10 000 funkcjonariuszy z 70 krajów świata.

Wśród uczestników nie brakowało również polskich strażaków w tym i z Podkarpacia. Polskę i województwo podkarpackie reprezentowali strażacy ze Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak”: bryg. Grzegorz Wójcicki – dowódca JRG PSP nr 3 w Rzeszowie oraz bryg. w st. spocz. Mariusz Wójcicki – KW PSP w Rzeszowie.

Podkarpaccy strażacy zdobyli łącznie 5 medali w konkurencjach pływackich.
Mariusz Wójcicki zdobył indywidualnie brązowy medal na 100 m stylem motylkowym. Zawodnicy zdobyli drużynowo w sztafecie pływackiej 4×50 m mężczyzn stylem dowolnym – srebrny medal i brąz w sztafecie 4×50 m mężczyzn stylem zmiennym oraz w sztafetach mieszanych 4×50 m stylem dowolnym – medal brązowy i srebro w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja/KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: archiwum PSP

skpstraz Autor